Ogłoszenie


Wszystko o Call of Duty 2


  • Masz swój klan? Zamieść ogłoszenie rekrutacyjne tutaj!

Wyszukaj

Wyszukiwarka

Wyszukaj artykuły interesujące Cię z naszego serwisu

#1 2007-09-30 19:28:15

 Rudik - CoD

Administrator

Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2007-09-27
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Słownik gracza

A

AI (artifical intiligence) – inaczej SI, czyli sztuczna inteligencja. Jest to zaprogramowany schemat zachowań graczy kierowanych przez komputer.

Aimbot – jest to cheat (patrz niżej), który „pomaga” graczowi w celowaniu, tzn. automatyczne celowanie (w głowę). Gracz z aimbotem (potocznie aim) zawsze trafia bez skazitelnie. Jeśli widzisz, że ktoś ciągle trafia headshoty (patrz pod H), to możesz mieć pewnie podejrzenia co do jego uczciwości 

AFK – (skrót od Awal from keyboard, czyli z dala od klawiatury), oznacza to, że dany gracz w tej chwili nie gra (czyt. Odszedł od komputera z włączoną grą)

Autofire - jest to też cheat, automatyczne celowanie, działa na zasadzie: wybiega przeciwnik + automatyczny strzał =  przeciwnik bez szans. Najczęściej autofire jest połączony z aimbotem, co daje: wybiega przeciwnik + automatyczny strzał w głowę =  przeciwnik bez szans… na dobrą zabawę.


B

Ban – jest to kara, która uniemożliwia wbicia na serwer, albo na zawsze, albo na określony czas, często stosuję się tego do cheaterów oraz graczy co wkurzają innych

Bash – jest to walka na kolby od broni, w Call of Duty 2 ta metoda walki jest zaskakująco skuteczna, jedno uderzenie z kolby i przeciwnik umiera, często stosuje się to na początku sparów (patrz pod S), gdzie walka ta określa, która drużyna będzie grać danym krajem pierwsza.

BEL – (skrót od Behind Enemy Lines, czyli za liniami wroga), jest to tryb w rozgrywce sieciowej, obecnie już się na nim nie gra

Bot – gracz sterowany przez komputer, nie jest on tak mądry jak człowiek, jego sztuczna inteligencja (patrz pod A) w tej grze nie jest zbyt wysoka


C

Camper  - patrz kamper

Cheat – program nielegalnie pomagający graczowi w grze przez Internet. Gracze z cheatami to najczęściej początkujący nooby nie umiejący grać.

CL - jest to przewodniczący klanu, skrót od Clan Lider, czyli lider klanu. Natomiast vCL jest to Vice Clan Lider, czyli wice lider.

COD – skrót od Call of Duty (ang. Obowiązek wzywa)

CTF – (skrót od Capture the Flag, czyli zdobycie flagi) to tryb w rozgrywce sieciowej, polega on na tym, że gracze muszą „ukraść” flagę przeciwnika i doprowadzić ją do swojej, szkopuł polega na tym, że przeciwnik w tym czasie może ukraść naszą flagę. Po zgonie trzeba odczekać 10 sekund.


D

Disconnect – oznacza wyjście (ang. Odłączenie) gracza z serwera

DM – kolejny tryb (skrót od Deathmatch), polega na tym, że każdy jest przeciwko sobie (każdy jest sam), wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej fragów.


F

Floodowanie – pisanie przez gracza tego samego tekstu wiele razy, bardzo wkurzające, szczególnie gdy gracz flooduje polecenia głosowe, częsta przyczyna kicka

Frag – 1 frag przyznawany jest za jednego zabitego przeciwnika (czyli jeden punkt)


G

GL – (ang. Goud luck, czyli powodzenia) zwykle gracze życzą sobie powodzenia na początku meczu bądź mapy

GG – (ang. Good game, czyli dobra gra), Zawodnicy zwykle mówią to do siebie po meczu


H

HF – ang. Have fun, czyli dobrej zabawy


J

Join – dołączenie do gry


K

Kamper – najczęściej gracz używający snajperki zaczajony w jednym miejscu strzela do każdego. Jeśli strzelec akurat kapiący jest dobrym graczem, mamy małe szanse na długie przetrwanie.

Kick – jednorazowe wyrzucenie gracza z serwera

Klan - jest to drużyna o określonych zasadach, posiada swój tag (patrz pod T), najczęściej stronkę, rozgrywają oni spary (patrz pod S)


M

Multihack – wszystkie cheaty połączone w jeden program.

MP – skrót od Multiplayer, czyli gra w sieci


N

Noob – osoba początkująca, nie umiejąca zbytnio gracz.

Np - no problem - czyli nie ma za co / nei ma problemu


O

Obserwator – gracz, który nie uczestniczy w rozgrywce, lecz znajduje się na serwerze.

OMG – skrót od Oh my God, czyli O mój Boże!, często powiedzenie określające grę innego gracza


P

Ping – jest to czas w którym dane są przesyłane z serwera do gracza i odwrotnie. Im mniejszy ping tym gra płynniej chodzi.


R

Respawn – (często używany jest skrót Res) jest to miejsce, gdzie gracze odradzają się po śmierci

Radar – ujawnienie gracza na mapie. Działa na zasadzie kompasu, który pokazuje gdzie jest wróg.


S

S&D – skrót od Serach and Destroy, tryb rozgrywki sieciowej

Skill - jest to poziom umiejętności gracza, np. powiedzenie, że ktoś ma dużego skilla, znaczy, że ktoś po prostu dobrze gra

Slot - jest to miejsce na serwerze przeznaczone dla jednego gracza, np. jak maksymalnie na serwerze może być 10 osób, to wtedy jest 10 slotów

Spektator – patrz Obserwator

Spar - (od Sparing) jest to bitwa dwóch klanów, najczęściej odbywa się w trybie Search and Destroy, zwykle punkty liczone są do 10, potem następuje zmiana nacji, a potem inna mapka (podstawą są 2 mapki, po 2 rundy każda)

Spawnkiller – gracz kapiący ze snajperką z widokiem na respawn przeciwnika, działa na zasadzie: gracz gdzieś ginie -> odradza się -> od razu ginie z rąk spawn killera

Sry – skrót od Sorry, czyli Przepraszam

STFU - skrót od Shut The Fuck Up, czyli w ocenzurowanej wersji zamknij się


T

Tag - to człon nazwy gracza z zazwyczaj nazwą klanu, np. w nicku: -->FL<--Rudik tagiem jest część -->FL<-- a po nim następuje nazwa gracza, często stosuje się rangi (np. wojskowe) do tagów.

TDM – skrót od team deathmatch, tryb rozgrywki sieciowej

TY - skrót od thank you, czyli dziękuje


W

Wallhack – cheat umożliwiający widok przez ściany. Jest też wiele jego odmian, jak wyróżnienie graczy na mapie kolorami.

WTF - What The Fuck, czyli w ocenzurowanej wersji: co się dzieje?

Offline

 

Wszystkie prawa zastrzeżone    ˆ ˆ Copyright 2012 by www.callofduty2.pun.pl


Statystyki strony Statystyki strony    Reklama:
  • Lockerz. Invite
  • pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB
  • Zakon Światła
  • Brave New World
  • Tajemnice Antagarichu - Forum o Heroes 3
  • Wszystko o grze Call of Duty 2

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora